Григор Димитров победи Маркос Багдатис сравнително лесно с 6:3, 6:2, 6:1 в мач от втори кръг на третия турнир от Големия Шлем за годината - Уимбълдън.   Срещата на корт №2 започна спокойно за сервиращите, но в четвъртия гейм нашето момче получи точка за пробив. За съжаление кипърецът се спаси с добър първи сервис и изравни.    В осмия гейм Григор демонстрира отлична атака след добрите си ретури, а неговият противник не успяваше да пласира по най-добрия начин началните си удари, което доведе до пробив.    Хасковлията стигна до два сетбола и реализира първия от тях, но най-впечатляващото беше липсата на непредизвикани грешки от негова страна през първата част на мача, завършила 6:3.   Още в началото на втория сет Димитров осъществи нов пробив, като по този начин спечели четвърти пореден гейм. Той затвърди аванса си, стигайки до два геймбола с много красиво изпълнение на “въртелива“ къса топка.   Гришо проби на нула за 5:2 в своя полза, като двете последни разигравания бяха истинска наслада за окото. Българинът подготви атака с майсторски слайс и Маркос не успя с волето.    След това нашето момче действа в защита и реализира невероятен минаващ удар, при който топката хвана линията. Малко след това той затвори без проблеми втората част с 6:2.   В първия си сервис-гейм в третия сет Димитров изпита сериозни трудности, защото трябваше да отразява четири брйкпойнта.