15-годишната Кори Гоф, считана с право за новата Серина Уилямс, отстрани Винъс на старта на "Уимбълдън" - 6:4, 6:4.

Сблъсъкът бе най-очакваният в женската схема за деня и се видя защо. Младата сензация показа, че е бъдеща звезда и с класа постигна първата си победа в Големия шлем. Още в първия си мач.

Тийнейджърката постигна общо три пробива в срещата срещу само един в полза на своята сънародничка, за да затвори двубоя след само 81 минути игра от четвъртата си възможност при грешка за Уилямс.

Във втория кръг Гоф ще играе с Магдалена Рибарикова от Словакия, която по-рано днес би Арина Сабаленка от Беларус с 6:2, 6:4.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Другата голяма сензация от деня е отпадането на доскорошната световна №1 Наоми Осака. Японката загуби от рускинята Юлия Путинцева, която се състезава за Казахстан с 6:7(4), 2:6.

В турнира продължава и Симона Халеп, която се справи лесно с Аляксандра Саснович - 6:4, 7:5.