Ига Швьонтек се класира за втори път на четвъртфиналите на "Ролан Гарос" след победа с 6:7(5), 6:0, 6:2 срещу китайката Цинуен Джън.

Световната №1 изненадващо изгуби сет срещу намиращата се под №74 в ранглистата азиатка, която впечатли с играта си в първия сет и игра напълно равностойно с доминатора на женския тенис в последните месеци.

За жалост в началото на втория сет китайката, която преди турнира имаше само една победа на червени кортове в WTA, получи контузия. След това продължи да опитва, но Швьонтек се възползва от проблемите и я разкарваше по корта.

Денят обаче категорично не бе най-добрият за Ига. Тя направи твърде много непредизвикани грешки - 39, и само 32 печеливши удара. За подоби проблеми в играта загатна и в миналия мач срещу Данка Ковинич, но тогава не загуби сет.

Победата е 32-а поредна за Швьонтек, с което тя изравни постижението на Жустин Енен от 2008-а и 2013-а година. Рекордът в настоящия век е на Винъс Уилямс, която постигна 35 поредни победи през 2000 година.

Снимка: AP/БТА