Григор Димитров отпадна в третия кръг на "Мастърс" турнира ви спанската столица Мадрид. Първата ракета на България отстъпи в два сета на №2 в световната ранглиста и лидер на основната схема на надпреварата - Карлос Алкарас. Това стана факт след 2:6 и 7:5, като така Гришо продължава да няма победа срещу този съперник.

Днешс двамата играха за втори път един срещу друг, като и двете срещу завършват с успех за испанския тийнейджър, но днес, поне във втория сет, българинът му се противопостави значително повече, отколкото в първия двубой помежду им в Париж през миналата година.

ВИДЕО РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА >>>

Срещатa, продължила точно 90 минути, не започна особено добре за Димитров, който след двойна грешка допусна да бъде пробит още в първия гейм, а така Алкарас поведе с 1:0. Последва дълъг период, в който и двамата тенисисти печелха своите подавания, но в седмия гейм испанската звезда направи втория брейк в мача, благодарение на който поведе с 5:2 и на практика предреши изхода на първия сет в своя полза. След това за Карлитос не бе проблем да затвори първата част в своя полза и след гейм на нула поведе в резултат със сет.

Във втората част Григор бе тенисистът, който първи съумя да стигне до пробив на сервиса на съперника. Българинът стори това в шестия гейм, повеждайки с 40:15, а след това дръпна в резултата с 4:2 след реализиран брейк пойнт в своя полза. Отговорът на №2 в света обаче бе моментален - Алкарас върна пробива още в следващия гейм, при това повече от убедително, на нула и така намали до 4:3, а след това изравни до 4:4, взимайки собствения си сервис гейм.

Григор обаче прекъсна серията от два загубени гейма и при 5:4 в своя полза принуди съперника си да сервира за оставане в сета - нещо, което той направи и се стигна до 5:5. Последваха две грешки на Димитров, които доведоха до две точки за пробив на Алкарас, като той оползотвори още първата и дръпна с 6:5, доближавайки се до победата.

Алкарас не допусна нито една двойна грешка срещу две за българския си опонент. Освен това младокът сервира по-добре от българската звезда - 67% срещу 54% на първи сервис.

В следващия кръг испанецът ще играе срещу Александър Зверев (Германия).