Карлос Алкарас продължава към ¼-финалите на "Уимбълдън" след трудна победа над Юго Умбер в 4 сета. Испанецът, който е действащият шампион, имаше нужда от 3-часова битка, която в крайна сметка се увенча с хепиенд 6:3, 6:4, 1:6, 7:5.

Алкарас изглеждаше солиден и обичайно убедителен в първите два сета и сякаш нямаше да остави шансове на френския си противник, който е 16-и в света. Умбер обаче направи ранен пробив в третия сет и сякаш тогава Карлитос се изключи психически, защото загуби категорично с 1:6 за 36 минути.

Испанецът след това поведе с пробив в четвъртия сет, но загуби предимството си, а все пак с още един брейк си осигури победата.

Така Алкарас продължава с неубедителните игри, след като в предишния кръг срещу Франсис Тиафо беше само на един тайбрек от напускане на турнира.

Следващият съперник на Алкарас в Лондон ще бъде Томи Пол или Роберто Баутиста-Агут.