Първият поставен в основната схема - Карлос Алкарас, се класира за четвъртия кръг на Мастърс турнира в Индиън Уелс без да загуби сет.

Младият испанец победи Талон Грикспор от Нидерландия със 7:6, 6:3.

Победата отне 101 минути на Алкарас, който трябваше да премине през тайбрек в първия сет срещу световния №36.

В сет без пробиви, Алкарас набързо поведе с 5:2 в тайбрека, а след това получи три сетбола при 6:3, като успя да реализира втория си шанс, затваряйки частта със 7:4.

ВИДЕО ВИЖТЕ ТУК >>>

Във втория сет Алкарас започна с ранен пробив, а той се оказа единствен в мача и достатъчен за 6:3 в частта, което означаваше победа №100 в АТР тура и място в четвъртия кръг за Карлос Алкарас.

За разлика от Алкарас, "старото куче" Анди Мъри не успя да продължи напред в турнира и загуби от своя сънародник Джак Дрейпър с 6:7, 2:6.

Мъри изпусна своите шансове в първия сет. Той показа обичайния си характер и върна пробив в момент, в който Дрейпър сервираше за сета при 5:4.

Бившият №1 докара нещата до тайбрек, който обаче загуби с 6:8, а два допуснати пробива в следващия сет означаваха, че съперник на Алкарас в следващия кръг ще е именно Дрейпър.

Снимка: Getty images