Андрей Рубльов безславно стегна багажа и напусн Мастърс турнира в Торонто след само един мач.

Световният №7 загуби от американеца Макензи Макдоналд с 4:6, 3:6, като не стартира никак убедително в подновяването на сезона на твърди кортове.

Рубльов изигра доста безличен мач, като допусна пробив в деветия гейм, за да загуби първия сет с 4:6, а след това два пробива на сметката на Макензи Макдоналд във втората част означаваха 6:3 и мач в полза на американеца. Видео от мача вижте тук >>>

Но новината от Торонто е свързана с един от двамата представители на домакините - бившият №3 в света Милош Раонич, който продължава с впечатляващото си завръщането на корта.

След почти две години далеч от тениса заради травма, роденият в Черна гора, но израсъл в Канада тенисист, успя да изхвърли световния №10 Франсис Тиафо, а днес се класира за третия кръг с нова победа.

Този път тя бе далеч по-лесна и очаквана, защото дойде с 6:4, 6:3 над японския квалификант Таро Даниел.