Българското участие на "Ролан Гарос" при девойките приключи с тежко поражение. Ива Иванова спечели само три гейма и загуби от американката Клерви Нгону с 1:6, 2:6.

Мачът бе от трети кръг на турнира, а след две чисти победи в предишните два мача, Иванова не успя да постигне нов успех.

За съжаление българката не бе и близо, като категорично отстъпи на американската си опонентка за по-малко от час игра.

В първия сет след 1:1 бъгларката загуби пет последователни гейма, с което загуби частта с 1:6, а нещата до голяма степен се повториха във втория сет.

Той стартира с два пробива и резултат от 3:0 за американката, преди Иванова най-сетне да успее да осъществи пробив, с който намали до 1:3.

Последва обаче светкавиен рибрейк за 4:1 в полза на Нгону, която спечели втората част с 6:2.