Григор Димитров започна успешно участието си на турнира в Барселона от категория ATP 500.

Световният №4 победи за първи път на клей французина Жил Симон - успех с 2:0 сета (6:2, 6:1) за час и 23 минути.

В третия кръг родният тенисист ще търси реванш от 33-годишния тунизиец Малек Джазири, от когото загуби в първия кръг на турнира в Дубай.

Григор за пореден път започна колебливо двубоя си и имаше проблеми на свой сервис в началото.

При 2:2 спаси три брейкбола на съперника си и това се оказа ключов момент в двубоя, тъй като след това не погледна назад.

Симон бе пробит на два пъти до края на сета, благодарение на много агресивна игра от българина, който затвори с 6:2.

Втората част започна перфектно. Ранен пробив и аванс от 3:0 означаваше спокойно доиграване на мача.

Симон показа добри неща, но не успяваше да създаде достатъчно проблеми на Григор, както го правеше преди години.

33-годишният французин спаси цели четири брейкбола в шестия гейм на втория сет, но при петия се огъна и изостана с 1:5. След това Гришо взе подаването си и затвори двубоя без излишна драма.

Убедителната победа е много добър знак за родния тенисист, който видно се чувства все по-добре на клей настилката.

Това бе четвъртата му победа срещу Симон в общо девет мача. Срещу Джазири двубоят му в Дубай бе първият, в когото се изправят един срещу друг.

Всички тенис турнири от веригите ATP 1000, 500, както и избрани от ATP 250 се излъчват на живо в България от Mtel Sport 1 и Mtel Sport 2.