Втората ракета на България Димитър Кузманов изпусна отлични шансове и отпадна от турнира Sofia Open след загуба с 6:7, 4:6 от французина Юго Умбер.

158-ият в света Мико отново показа типичните си черти на корта - непримирим, надъхан и мотивиран. Той тръгна като ураган пред българската публика и поведе с 3:0 в първия сет след ранен пробив.

Умбер, който е 110-и в ранглистата, се възстанови от кризата като преодоля много тежък четвърти гейм на свое подаване, който мина и през точка за нов пробив за Мико.

След това Уго проби подаването на Кузманов и изравни везните, за да стигнем до тайбрек след един маратонски сет. В него нервите на французина издържаха за 7-4 и той повеме след цели 1 час и 32 минути на корта!

Вторият сет тръгна под индиго - пробив за Мико, затвърден с гейм на нула. Но при 4:3 Кузманов допусна рибрейк и нещата отново се изравниха.

Очаквахме нов тайбрек, но подаването на българина се пропука при 4:5 и Юмбер затвори мача за два часа и половина.

Така в осминафиналната фаза остават двама наше тенисисти.

Григор Димитров ще се изправи срещу беларусина Иля Ивашка около 18 часа в сряда, а Александър Лазаров ще срещне Лоренцо Музети в мача след него.

Съперникът на Гришо е №71 в ранглистата, а италианецът, който ще играе с Алекс, е номер 30.