Данил Медведев победи Мартин Клижан с 2:0 сета (6:4, 6:1) за час и 10 минути на Sofia Open и се класира за полуфинал.

Руската звезда изигра много силен мач и бе чудовищно стабилен на първи сервис, което не остави шанс на съперника му. От другата страна на мрежата Клижан бе много уязвим на своето подаване и логично бе пробит общо четири пъти.

В първия гейм на втория сет Медведев отигра топка, след като тя бе тупнала два пъти на полето, но съдийката на стола не забеляза това и руснакът взе точката, която му донесе пробив.

Ситуацията оправдано вбеси Клижан и той си позволи да ритне мрежата и след това демонстративно да разглоби ракетата си.

Тази ситуация сломи психически световния №38 и той не успя да играе адекватно до края на двубоя. След края му не стисна ръката на съдийката и напусна корта разочарован.

Световният №16 Медведев играе много силен тенис и на полуфиналите ще се изправи срещу Стефанос Циципас или Гаел Монфис.

Снимка: Lap.bg