Стефанос Циципас претърпя една от най-горчивите загуби в своята кариера, като тя означаваше отпадане на осминафиналите на "Ролан Гарос".

Младият датчанин Холгер Руне, който не загуби нито сет в първите си три мача от надпреварата. напълно заслужено отстрани световния №4 с 3:1 сета - 7:5, 3:6, 6:3, 6:4 за три часа и четири минути игра.

19-годишният Руне игра фантастично, което не е изненада предвид силните му резултати на червени кортове през тази година, но начинът, по който надигра по-именития си съперник, беше впечатляващ.

Световният №40 в началото на месеца триумфира с първата си ATP титла в Мюнхен, а сега 30 дни по-късно може да се нарече и четвъртфиналист в турнир от Големия шлем.

Страхотната му игра от основната линия не получи достоен отговор от Циципас, който в хода на турнира показваше не малко колебания. Трябва да се припомни, че Стефанос се нуждаеше от обрат от 0:2 сета в първия кръг срещу Лоренцо Музети, а след това във втория едвам надви световния №134 Зденек Коларж. Единствено в последния си мач срещу Микаел Имер не загуби сет и игра убедително.

Руне постигна общо пет пробива днес и впечатляващите 54 печеливши удари срещу 41 за гърка. Единствените му колебания дойдоха в последния гейм на мача, когато при 5:4 даде три възможности за връщане на пробива, но ги спаси и заслужено триумфира.

23-годишният Циципас, който още търси първата си титла от Шлема, в последните две издания игра финал и полуфинал на "Ролан Гарос". През 2019-а също отпадна на осминафинал, тогава от Стан Вавринка. За Руне това е едва трето участие в Големия шлем след отпаданията в първи кръг на US Open 2021 и Australian Open 2022.

На четвъртфиналите той ще играе с норвежеца Каспер Рууд, който очаквано се справи с поляка Хуберт Хуркач с 3:1 сета - 6:2, 6:3, 3:6, 6:3 за два часа и 23 минути игра.