Новак Джокович отново изнесе урок по ефективност на Стефанос Циципас в един от най-очакваните мачове от турнира ATP Finals в Торино. Сърбинът започна участието си в "червената" група с победа 6:4, 7:6 за 97 минути.

Това е десети успех на Ноле срещу Стефанос, срещу само две победи на гръцкия ас. Само за последните 40 дни Джокера за трети път бие този съперник, като предишните две срещи бяха в Астана на турнира ATP 500 и на Мастърса в Париж.

35-годишната суперзвезда откри мача с пробив, след това не даде никакъв шанс на свое подаване в първия сет. И двамата бяха изключително стабилни на сервис. Единствената точка за пробив след този първи гейм в мача бе за Стефанос в средата на втория сет, но Новак парира опита.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА>>>

И така се стигна до тайбрек, в който първите два минибрейка отидоха за Джокера, а Циципас успя да върне само един, губейки с 4-7.

Надпреварата в Торино отваря възможност на сърбина да изравни постижението на Роджър Федерер от шест титли в историята на ATP Финалите. Неговият баланс в това състезание е страхотен - вече 42-17, като дори на 35 години Новак показва, че изобщо не смята да намалява темпото.

Победата в понеделник вечер бе 14-а за него в последните 15 мача. Загуби само финала в Париж от Холгер Руне в този период.

И ако за Ноле възможност се отваря в Торино, такава се затвори за Циципас.

Той трябваше да спечели всички мачове, за да е №1 в края на седмицата и годината, изпреварвайки Карлос Алкарас на върха в ранглистата. Това вече е невъзможно и единствен, който може да отмести 19-годишната сензация от върха преди Коледа, е Рафа Надал.

За целта Матадора трябва да стигне до трофея на Финалите, а това минава през задължителни две победи в "зелената" група, след като испанецът загуби на старта от Тейлър Фриц.

Днес го чака среща с Феликс Оже-Алиасим (не преди 15 ч наше време), а в четвъртък - с Каспер Рууд.

Също днес, не преди 22 часа, в същата група се срещат Фриц и Рууд.