Новак Джокович е на полуфинал на "Ролан Гарос" след близо четиричасов сблъсък с Карен Хачанов, спечелен с 4:6, 7:6, 6:2, 6:4.

Сърбинът загуби първия сет и не бе далеч от това да изпусне втория, но успя ва стигне до тайбрек в него. А там Ноле направо бе император - 7-0, с което вероятно и преобърна психологическото предимство в мача.

Публиката в Париж подкрепи мощно и двамата, а те отвърнаха с много битка и страст, като Хачанов не отстъпи ни за една топка.

Имаше и напрегнати моменти, и нерви... Новак няколко пъти чу конкретен фен да вика по него (не се разбра точно какво) и при едно страхотно отиграване с уинър по правата се обърна към човека с усмивка и му показа с ръце знак за сърце. Един вид - "продължавай да си викаш, обичам те". И това му изтръгна още аплаузи от публиката.

Руснакът се оказа най-здравият съперник на Джокера в турнира до сега, но е ясно, че тепърва предстоят големите изпитания. Особено в полуфинала, където съперник ще е Карлос Алкарас или Стефанос Циципас, които ще играят техния четвъртфинал по-късно днес.

След 3 часа и 43 минути Новак вдигна победно ръце, доволен от спечелената битка.

Сърбинът отива на 12-ия си полуфинал в Париж, където е печелил четири пъти титлата.

Ако я вдигне и сега, ще е еднолично на върха и по трофеи от Големия шлем - сега е изравнен на кота "22" с Рафаел Надал.

А и ще остане на пътя на годишния Шлем, след като вече победив Мелбърн на Откритото първенство на Австралия през януари.