Новак Джокович бе детрониран от Мастърс турнира в Рим.

Световният №1, който има шест титли от Вечния град, включително и от последното издание преди година, отпадна на фазата на четвъртфиналите след проажение от Холгер Руне с 2:6, 6:4, 2:6.

Страхотен мач между двама представители на топ 10, в който имаше от всичко по малко, а в крайна сметка 20-годишният датчанин Руне успя да постигне втори пореден успех над Ноле.

Това означава, че освен нов шампион, Мастърс турнирът в Рим ще има финал без участието на Новак Джокович или Рафаел Надал за първи път от 2004-а насам, когато Руне е бил едва на годинка.

В днешното зрелище освен тенис от най-високо ниво, двамата се нуждаеха от таймаут заради лекарска помощ, след това пък дъждът над Рим прекъсна мача за над половин час, за да завърши всичко с лекция от страна на Руне.

ВИДЕО ВИЖТЕ ТУК >>>

Снимка: Getty images

Първият сет на мача започна вихрено за Руне, който набързо осъществи два пробива и поведе с 4:1, а след това нямаше проблем да затвори сета с 6:2.

Този развой изнерви сърбина, който на няколко пъти влизаше в пререкание със съдията, а дори и поиска лекарски таймаут заради неразположението, което имаше.

Във втория сет световният №1 показа далеч по-добър тенис и макар да поведе с прибив в шестия гейм, той се издъни малко по-късно, когато при 5:3 сервираше за спечелването на частта.

Джокович бе пробит за 5:4, а когато поведе с 30:0 при сервис на Руне гейм по-късно, дъждът над Вечния град прекъсна битката.

Над 30 минути двамата не успяха да подновят битката си, а когато това се случи, с две бързи точки Ноле затвори втория сет с 6:4.

В третата част обаче сърбинът премина през нов кошмар като онзи от първия сет, защото набързо Руне го проби на два пъти и поведе с 4:0.

Брилянтен тенис от младия датчанин, който затвори сета с 6:2 и за втори пореден път победи Новак Джокович, а Мастърсът в Рим ще има нов шампион.