Новак Джокович и Ласло Джере не разочароваха феновете в Белград, изигравайки трилър, продължил повече от три часа. Все пак лидерът в световната ранглиста надви Джере с 6:2, 7:6(6) и 7:6(4) във втория кръг на Serbia Open, за да продължи към четвъртфиналите, където го чака друг сърбин - Миомир Кецманович.

ВИДЕО РЕПОРТАЖ ОТ СРЕЩАТА ГЛЕДАЙТЕ ТУК >>>

За Ноле това бе първа победа от февруари насам, а Джере пропусна да се превърне в едва четвъртият сърбин, който успява да запише победа срещу именития си сънародник. Джокера е рекордьор по спечелени титли от надпреварата в родния си град, след като триумфира първо през 2009, а после и през 2011. Турнирът не се провеждаше между 2013 и 2020.

Ласло Джере започна мача с пробив, който затвърди за 2:0, след което Джокович се съвзе и се доближи до 3:2, но това бе всичко, за което суперзвездата имаше сили в първия сет. Сънародникът му го проби още веднъж за 5:2, след което двамата играха изключително дълъг осми гейм, в крайна сметка завършил с успех за Джере, който по този начин поведе в мача след 6:2 и 40 минути тенис.

Първият пробив във втория гейм дойде чак в седмия гейм и той отново бе на сметката на Ласло, но Ноле отвърна със същото, за да изравни до 4:4. След това и двамата не допускаха изненади в сервис геймовете си, за да се стигне до тайбрек при 6:6. Там Джокера дръпна с 6:4, но допусна изравняване, като в крайна сметка все пак триумфира в този сет след 7:6 (6) за почти час и половина игра.

Два брейка в първите два гейма дадоха обещаващо начало на третия сет, който отново бе решен в тайбрек. Отново нито един от двамата сърби не успя да пробие противника си и така пак се стигна до 6:6. Джокович изостана с 3:4 в решаващата част на мача, но с четири поредни точки реши всичко в своя полза и продължава напред след 7:6(4) в третата част.

Междувременно стана ясно, че 34-годишната звезда ще участва на Откритото първенство на Италия в Рим, след като заяви, че никой не му е казал, че пред него има пречки за това.