Григор Димитров започна с победа участието си на турнира от категория АТР 500 във Виена. В двубой от първия кръг на надпреварата, първата ни ракета надви китаеца Жижен Жан с 6:4, 7:5.

Българинът имаше своите моменти на трудност срещу световния №46, но все пак успя да мине безпроблемно през мача, а и сякаш спести сили и не игра на своя максимум.

Гришо който само преди няколко дни загуби финала на турнира в Стокхолм, стартира лошо във Виена и допусна пробив още в първия си сервис гейм. Той изостана с 0:40, а макар да успя да изравни и на два пъти да си спечели предимство, той в крайна сметка допусна пробив.

Но Григор бързо се събуди и навлезе в ритъм. Той върна пробива за 3:3, а след това нанесе решителен удар по китаеца Жан с пробив в десетия гейм, което означаваше и спечелен сет с 6:4.

Във втория сет Григор трябваше да три пъти да отразява точки за пробив на Жан. В драматичните моменти първата ни ракета показваше огромната си класа и се измъкваше с магически отигравания, за да докара нещата до 6:5 в своя полза.

Точно в този миг Гришо осъществи единственият пробив във втория сет и го спечели със 7:5. Така в рамките на 97 минути той се справи с първото си предизвикателство във Виена.

Във втория кръг негов опонент ще Томаш Махач от Чехия.