Първата ни ракета Григор Димитров се свлече до осмото място в световната тенис ранглиста.

Димитров падна с три места, след като не успя да защити титлата си от Мастърса в Синсинати, губейки в третия кръг от настоящия шампион Новак Джокович.

Българинът е далеч и в класацията определяща най-добрите 8 през сезона, които ще играят на финалите в Лондон. Григор е 13-и в тази класация, което значително намалява шансовете му да намери място в заключителния турнир за годината, който спечели през 2017-а.

В топ 4 промени не настъпиха. Лидер продължава да е Рафаел Надал, следван от Роджър Федерер, Хуан Мартин дел Потро и Александър Зверев.

Пети е Кевин Андерсън, а Новак Джокович, който спечели турнира в Синсинати и направи "Златен Мастърс", се изкачи с 4 позиции, до шестото място.

Снимка: ATPworldtour

Сред българите втори е Димитър Кузманов, който се изкачи с 2 места и зае 299-о място.

Гледайте мачовете на Григор Димитров от АТР 1000, 500 и 250 на живо по MAX Sport 1 и Max Sport 2