Диего Шварцман и Доминик Тийм изиграха най-добрия мач на "Ролан Гарос" до момента.

170-сантиметровият аржентинец се класира за полуфиналите след фамозна 5-часова битка - 7:6(1), 5:7, 6:7(6), 7:6(5), 6:2 и там ще се изправи срещу Рафаел Надал или Яник Синер.

Двамата показаха най-красивото от тениса, но кръстеният на Диего Марадона тенисист показа, че притежава магията на големите шампиони, а освен това издръжливостта и характера.

Успя да обърне развоя на мача от 1:2 сета, за да отстрани един от големите фаворити в турнира и последен шампион в Големия шлем. Това съперничесство между двама големи приятели отново се затвърди като едно от най-вълнуващите в света на тениса. Шварцман триумфира едва за трети път в общо девет двубоя, но на най-голямата сцена.

Във вълнуващия дуел имаше всичко - обрати, безкрайни точки и геймове, изумителни отигравания и разменена доминация от двете страни на корта.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Шварцман сечели с малко повечко издръжливост и концентрация, но не можем да говорим за недостатъци при неговия съперник. Двамата играха най-добро, на което са способни и предоставиха празник.

Да, Тийм показа колебания в миналия кръг срещу Юго Гастон, но днес игра фантастично и вината за загубата му може основно да се търси в съперника му. Нисичкият аржентинец се доказва като един от най-неприятните съперници на червени кортове - гони всяка топка и е неуморим. Освен това има отговор на всеки зададен въпрос.

Спечели първия сет, след като двамата си размениха пробиви в средата му, а Шварцман доминираше в тайбрека със 7:1 точки.

Във втория аржентинеца бе пробит рано, но изравни в средата. При 4:4 спечели най-дългия гейм в мача, но въпреки това бе обърнат с нов пробив и се изравниха сетовете.

Третият и четвъртият бяха най-голямото зрелище. Пробивите идваха един след друг, а при 5:4 в третия Шварцман изпусна сетбол. В последствие изгуби тайбрека с 6:8 точки.

В четвъртата част изпусна още три сетбола при 5:4, но този път тайбрека бе за него след 7:5 точки. В петата финална част бе по-свеж и най-вече - безгрешен. Направи два късни пробива и заслужено се поздрави с победата. Това е първият му полуфинал на "Ролан Гарос".