Австралиецът Джон Милман се класира за четвъртфиналите на тенис турнира от сериите АТП 250 в София.

Поставеният под номер 6 Милман елиминира френския квалификант Жил Симон със 7:6, 6:7(3), 6:2 в най-дългия мач от надпреварата през този сезон, продължил малко над три часа и 15 минути.

Австралиецът, 38-и в световната ранглиста, спечели първия сет след обрат от 2:4 гейма.

Във втората част той поведе с 2:0, след което Симон отново стигна до 4:2 в своя полза, а при 5:6 французинът спаси и два мачбола при собствен сервис. В тайбрека бившият номер 6 в света от Ница взе пет от последните шест разигравания, за да изравни резултата.

Милман, обаче, доминираше в третия сет, в който поведе с 5:1, което се оказа решаващо.

Така за място на полуфиналите австралиецът ще се изправи срещу канадеца Вашек Поспишил, който снощи елиминира във втория кръг четвъртия в схемата Ян-Ленард Щруф (Германия) с 6:3 6:4.

35-годишният Симон, който е 62-и в световната ранглиста в момента, беше сред най-титулуваните играчи в схемата с 14 титли от Тура на АТП.

В друг мач от днес французина Адриан Манарино се справи с Егор Герасимов от Беларус с 6:4, 7:6(6).