Новак Джокович отпразнува 37-ия си рожден ден по начин, който сме свикнали да виждаме през цялата му кариера - с победа. Сръбският ветеран отстрани в два сета в Женева Яник Ханфман (Германия) след 6:3, 6:3 и продължи към четвъртфиналите на турнира в Швейцария, който е от категория АТР 250.

Водачът в световната ранглиста постигна победа №1100, което го превърна в едва третият тенисист в Оупън ерата, който достига до тази кота. Повече от него имат единствено Роджър Федерер (1251) и Джими Конърс (1274).

РЕПОРТАЖ ОТ ПОБЕДАТА МУ ГЛЕДАЙТЕ ТУК >>>

Първата част се разви изцяло по вкуса на Ноле, който проби сервиса на противника си за 4:2, а след това нямаше кой знае какви затруднения, за да поведе в резултата след 6:3.

Но през втория сет нещата не се развиха по вкуса му, след като се оказа изоставащ с 0:3. Отрази възможност за брейк, която щеше да направи разликата между двамата четири точки, а Ханфман отново можеше да пробие, тъй като в петия гейм поведе с 30:15, ала в крайна сметка допусна изравняване след пробив на Ноле. Подемът в играта на сърбина бе видим и след още един брейк той поведе с 4:3, а в крайна сметка затвори всичко с... финален пробив за 6:3.

В крайна сметка Новка спаси 10 от общо 11 възможности за брейк на съперника, а след победата публиката му пя "Happy Birthday".

СЛедващ съперник на легендата ще бъде Денис Шаповалов, който играе с "уайлд кард" или Талон Грийкспор, който е №6 в схемата.