Русия победи Сърбия с 2:1 и се класира за полуфиналите на Купа "Дейвис"

Двата тима изиграха вълнуващ сблъсък, най-вече в решителния мач на двойки, в който и Новак Джокович не успя да помогне на сърбите.

Мачът на двойки бе трети в програмата и продължи два часа и 13 минути, а Карен Хачанов и Андрей Рубльов победиха с 6:4, 4:6, 7:6 Новак Джокович и Виктор Троицки.

В третия решителен сет се стигна до драматичен тайбрек, в който сърбите пропуснаха три мачбола и в крайна сметка загубиха с 8:10.

Трябва да се отчете и фактът, че Ноле рискува, играейки два мача днес с болки в лакътя, но всичко в името на отбора.

Той победи Карен Хачанов с 6:3, 6:3 във втория мач за деня, като по този начин изравни резултата в сблъсъка - 1:1.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Руснаците от своя страна бяха повели след успеха на Андрей Рубльов над Филип Карйинович с 6:1, 6:2.

Така зрелището на двойките разреши сблъсъка. Рубльов и Хачанов бяха невероятни, а емоциите им след мача показаха, колко важен е тази победа за тях.

На полуфиналите Русия ще срещне Канада, като ще търси първия си финал за Купа "Дейвис" от 2007-а насам.