Първият полуфинал на Sofia Open 2020 ще противопостави опит и младост.

За място във финала в "Арена Армеец" ще спорят Адриан Манарино (Франция) и Яник Синер (Италия), които в четвъртфиналите отстраниха съответно Раду Албот (Молдова) и Алекс Де Минор (Австралия), като и двата мача бяха в по три сета.

Петият поставен в схемата Манарино победи в три сета Албот след 6:2, 1:6 и 6:3 за малко над два часа игра. Французинът започна мача с пробив, който затвърди в петия гейм на първия сът и безпроблемно поведе в първия четвъртфинал. Във втория сет обаче Албот показа как и защо е стигнал до тази фаза на турнира, налагайки абсолютно надмощие, за да изравни резултата.

В ключовия трети сет 32-годишният Манарино бързо поведе с 4:1, но пропусна мачбол в осмия гейм при сервис на Албот. След това обаче все пак успя да затвори мача, след като на собствен сервис навакса изоставане от 0:30 и след четири поредни точки си осигури място в полуфиналите.

Снимка: БТА

Вторият четвъртфинал от днешната програма бе може би най-качественият откъм ниво на тениса мач от началото на турнира. 19-годишният Синер се справи с Де Минор (№3 в схемата), който е с две години по-голям от него след 6:7 (3), 6:4 и 6:1 за малко над два часа игра.

За Синер това бе втора победа в два мача срещу този опонент, като първата е от финалите на младежкия "Мастърс" в Милано миналата година. Талантите си разменха по един пробив рано през първия сет, а след това печелеха подаванията си, за да се стигне до тайбрек, в който австралиецът спечели със 7:3 и поведе в мача.

Във втората част, която бе наистина равностойна, Синер успя да пробие в седмия гейм, като това се оказа решаващо. Италианецът стори това след изоставане от 0:40, а след това нямаше проблем да изравни сетовете.

Два пробива в третия сет дадоха на Синер аванс от 4:0, след което той уверено затвори мача в своя полза след втори пореден спечелен сет, узаконил обрата за 2-1 сета.

По-късно днес са и другите два четвъртфинала: Джон Милман (Австралия) - Вашек Поспишил (Канада) и Ришар Гаске (Франция) - Салваторе Карузо (Италия).