Григор Димитров записа щеста поредна загуба от Александър Зверев и напусна тазгодишното издание на US Open. Най-добрият български тенисист и германския му колега изиграха здрав мач, продължил над три часа и половина, но за съжаление завършил не така, както на родните фенове им се искаше - 7:6(2), 6:7(8), 1:6 и 1:6.

Така Гришо отпада от US Open, докато Зверев продължава напред към осминафиналите на надпреварата в Ню Йорк.

Първите два сета бяха същински епоси, като двамата си размениха по една част, продължила по повече от час. Димитров допусна пробив и изозстана с 1:2 рано-рано в мача, но след това бързо изравни, а при 6:6 се стигна до тайбрек, извоюван от Григор след 7:2 и общо 70 минути игра.

Инерцията му се пренесе и в следващия сет, когато проби за 3:2 и затвърди брейка при 4:2, но три пореди гейма на Зверев обърнаха нещата. Все пак и тук имаше тайбрек, в който българинът имаше два сетбола, но не успя да ги реализира и след 8:10 и този път 70 минути тенис, сетовете бяха изравнени.

Последва съвсем различен трети сет за българина, който допусна два пробива на старта и изостана с 0:4, губейки в крайна сметка с 1:6 за само 29 минути игра,

В паузата се наложи медицински таймаут за Димитров, след който той така и не се възстанови.

В четвъртата част физическите проблеми попречиха на Гришо, който бе далеч от показаното ниво в първите два сета. Той отрази четири брейк точки, но Зверев дръпна с 3:0 и не погледна назад, за да затвори мача в своя полза.