Дълги години покрай блясъка на шампиони като Роджър Федерер и Стан Вавринка, трудно чувахме името на който и да е други швейцарски тенисист.

Федерер обаче приключи професионалната си кариера, измъчваният от травми Вавринка е потънал в ранглистата, а ролята на топ швейцарски тенисис в момента заема 95-ия в света Марк-Анреа Хюслер.

Той от своя страна стартира с победа участието си на Sofia Open, като с 6:4, 6:4 над френския квалификант Жофри Бланканю, намери място на втория кръг.

На корт №1 в столицата, Хюслер се нуждаеше от по един пробив в двата сета, за да спечели мача за общо 94 минути.

И двете части се развиха абсолютно идентично, защото швейцарецът осъществи своите пробиви точно в деветия гейм, поведе с 5:4, а след това на свой сервис оформи крайното 6:4.

По същото време на Ценралния корт победа постигна и Лоренцо Сонего, който пристигна в София директно от турнира в Метц, където спечели титлата.

Сонего се изправи срещу испанеца Бернабе Сапата Миралес и спечели с 6:3, 6:4, а това му осигури среща във втория кръг с петия поставе Холгер Руне.

Един измежду Руне и Сонего ще е съперник на Гришо в четвъртфиналите, стига по-късно днес родната звезда да се справи с Иля Ивашка.