Световният №12 Денис Шаповалов, който пристигна на Sofia Open като големият фаворит за трофея, си тръгна след само час и 14 минути на корта.

Канадецът, който бе първи поставен в основната схема, загуби от молдовеца Раду Албот с 2:6, 4:6.

Шаповалов започна доста разконцентрирано мача, като допускаше грешка след грешка, а това помогна на амбицирания му опонент да грабне сета с убедителното 6:2.

Във втория сет Шаповалов опита да заиграе по-агресивно, с което да притисне световния №93, но в решителните моменти играта изобщо не му се получаваше.

Това видимо изнерви канадецът, който счупи ракетата си, а също така непрестанно крещеше след почти всяка загубена точка.

В този втори сет Албот изпусна два брейкбола още в самото начало. След това играта бе равностойна, докато не дойде решителният десети гейм, когато молдовският представител проби, а това му донесе и победата в мача.

Така Раду Албот е първият четвъртфиналист на Sofia Open 2020, като очавка победителят от мача между Адриен Манарино и Егор Герасимов.

Днес за сължаление официално приключи и българското участие в София.

Последната ни надежда бе при двойките, където Мико Кузманов си партнираше със сърбина Виктор Троицки.

Двамата обаче загубиха с 3:6, 4:6 от британския дует Кен Скупски и Джони О'Мара.