Световната №1 в тениса Ига Швьонтек ще играе на своя трети пореден и общо четвърти финал на "Ролан Гарос".

Полякинята нямаше особени трудности и в смятания за най-тежък мач за нея от началото на турнира - този срещу третата в света Коко Гоф от САЩ.

Швьонтек спечели сблъсъка с 6:2, 6:4 за 97 минути и така след двете поредни титли в предишните две издания на турнира, в събота тя ще търси хеттрик от поредни трофеи. Тя също така е в серия от 20 поредни победи на този турнир.

Иначе за нея това е общо пети финал в Шлема, като до момента Швьонтек е със стопроцентов актив и е спечелила и четирите си битки за титлата.

Днес Швьонтек започна ударно мача, с пробив още в откриващия гейм, а малко по-късно с втори пробив тя успя да поведе с 4:1, след което безпроблемно затвори първата част с 6:2 за 36 минути.

Далеч по-интересен бе вторият сет, в който Коко Гоф проби първа и поведе с 3:1, а това задейства "сигналната лампа" за Швьонтек, която бързо се опомни и проведе кратка наказателна акция.

Бързи рибрейк, довел до серия от четири поредни гейма и 5:3 за Швьонтек, която малко след това затвори втория сет с 6:4 и си осигури своя трети пореден финал в Париж.

Снимка: Getty images