Рафаел Надал и Тейлър Фриц изиграха най-завързания мач на тазгодишния "Уимбълдън", но за жалост на американеца, той не успя да поднесе голямата изненада в четвъртфиналите.

След общо 4 часа и 20 минути игра испанецът се класира за осмия си полуфинал на тази надпревара благодарение на обрат и финален тайбрек - 3:6, 7:5, 3:6, 7:5, 7:6(4).

Мачовете срещу Надал и Джокович в Големия шлем са все така несправедливи за техните опоненти, защото Фриц напълно заслужаваше да спечели, но неговият по-именит съперник не трепна в ключовите моменти.

Рафа дори трябваше да преодолява травма по време на втория сет, като даже даваше индикации, че се откаже от срещата, а и такива бяха призивите от неговия щаб. След медицински таймаут обаче изглеждаше, че няма физически проблеми. Болка в коремната област го принуди да сервира по-леко, но и това не го спря.

Днешният сблъсък определено не беше от най-високо качество като ниво на тениса, като сякаш този между Яник Синер и Новак Джокович ден по-рано беше с по-качествена игра.

Само че това се промени в петия сет, когато Фриц показа, че е готов да спечели този мач. При 3:3 гейма той допусна пробив, но веднага след това успя да постигне рибрейк. Сервираше добре и се стигна до тайбрек, в който Рафа поведе с 5:0 точки и в крайна сметка триумфира с 10:4.

За равностойността на мача индикира и статистиката. Двамата са с еднакъв процент спечелени точки на първи сервис, еднакъв брой печеливши удари и почти идентичен брой постигнати пробиви и непредизвикани грешки.

За испанеца предстои голям мач срещу Ник Кирьос на полуфиналите, като не е тайна, че двамата изобщо не се харесват. Предвид формата на австралиеца може да се окаже, че в петък ни предстои още едно зрелище.