Ига Швьонтек обърна изключително сложен мач в Маями, за да достигне до осминафиналите на турнира от сериите WTA 1000. Световната №1 изостана със сет, но спечели с 6:7, 6:4, 6:4 срещу Линда Носкова от Чехия, която се оказа най-трудният съперник на доминиращата сила в женския тенис, за седмицата във Флорида дотук.

31-вата в ранглистата Носкова загуби по съвсем различен начин в третия кръг на големия турнир в Индиън Уелс от Швьонтек, само преди десетина дни. Тогава резултатът бе 4:6, 0:6, а световната №1 практически мина на парад пред чехкинята.

Сега нещата бяха съвсем различни.

Стартът бе в познат ритъм - Ига проби още първото подаване на Линда, но изненадващо допусна моментален рибрейк. При 3:2 дойде нов пробив за фаворита, което сякаш значеше край на надеждите на Носкова за първия сет. Но тя върна и този брейк при 3:5, после стабилизира играта си и вкара нещата в тайбрек.

Там полякинята имаше сетбол на свое подаване, но не успя да го реализира. И при 7-9 първият сет отиде за Линда.

Втората част тръгна с два бързи пробива на Швьонтек, като сетът бе спечелен безаварийно. В третия стигна един брейк за 3:2, а след 2 часа и 42 минути битка, Ига най-после вдигна победно ръце.

Тя се цели в Слънчев дубъл - две победи от турнирите в Калифорния и Флорида, които са един след друг в месец март по традиция. Титлата в Индиън Уелс вече падна в ръцете на световната №1.

На осминафинал я чака рускинята Екатерина Александрова (№16 в ранглистата), победила тази сутрин сънародничката си Анастасия Павлюченкова с 6:4, 3:6, 6:3.