Световният №1 Яник Синер загуби сет, но все пак тръгна с очаквана победа на "Уимбълдън".

Италианецът, който играе първия си голям турнир като №1 в света, надви Яник Ханфман от Германия с 6:3 ,6:4, 3:6, 6:3.

Всичко за Синер вървеше перфектно в първите два дни, спечелени лесно с 6:3, 6:4, но в третата част последва неочакван срив и италианецът изостана с 0:4. гейма.

Той успя да върне единият пробив, но не навакса тежкото си изоставане, заради което се наложи да играе и четвърти сет.

В този четвърти сет изненада нямаше, като с 6:4 Синер продължи към втория кръг на надпреварата.

Така вчерашният първи ден на "Уимбълдън" не предложи големи сензации, като всички топ поставени играчи спечелиха своите мачове.

Освен Синер, с победи се отчетоха Карлос Алкарас, Даниил Медведев, Григор Димитров и Каспер Рууд.

Във втория кръг на надпреварата Гришо ще играе срещу китаеца Юнчен Шанг, а при победа ще има доста любопите сблъсък срещу някой от ветераните в надпреварата.

Става въпрос за 39-годишния Стан Вавринка или 37-годишния Гаел Монфис, които се изправят един срещу друг във втория кръг.