Участващият с "уайлдкард" Адриан Андреев очаквано загуби в първия кръг на тенис турнира Sofia Open от световния №38 Джон Милман.

Така в четвърта поредна година младият ни талант, който още е само е на 19, не успя да преодолее някой от по-именитите си съперници.

Андреев днес също показа добро ниво, но опитът и класата на австралиеца си казаха думата за крайното 6:3, 6:1 след час и 14 минути игра.

Мачът сякаш изненадващо изобилстваше от маратонски разигравания, но в повечето случаи те завършваха с грешки на младия софиянец. Той не успя да стигне до възможност за пробив и на свой ред даде шест, от които четири бяха реализирани.

Андреев успя да се задържи в резултата само в началото на мача, когато взе първите си два сервис гейма, но след това допусна пробив, оказал се решителен. Във втория сет успя да вземе само първото си подаване.

За втора поредна година Адриан отпадна от австралиец в София, след като през 2019-а и Матю Ебдън бе непреодолим.

Така сега българското участие в турнира на сингъл остава Димитър Кузманов, който в понеденик излиза срещу италианеца Салваторе Карузо.