Григор Димитров ще излезе на корта срещу Талон Грикспор около 19:00 часа наше време днес, за да опита да се класира на четвъртия си финал на турнира в Стокхолм.

Вторият полуфинален мач е във вечерната сесия в шведската столица, след като по-рано - от 15:30 ч българско време, ще е ясен първият финалист. Ще го определят ветеранът Стан Вавринка и американецът Томи Пол.

Григор среща нидерландеца Грикспор във втората среща, а тя е втора между двамата. Преди два месеца Димитров победи този съперник на US Open в три сета, като му отпусна само 7 гейма.

И двата полуфинала ще гледаме по MAX Sport 1 HD.

Българската звезда обича турнира в Стокхолм - тук вдигна над главата си първата от деветте ATP титли, които има във визитката си. През 2013-а Гришо би Давид Ферер на финала и стана шампион в шведската столица.

В следващите четири години се върна още два пъти на финала, но загуби от Томаш Бердих и Хуан Мартин дел Потро.

Сега има шанс за четвъртия си финал на тази надпревара, както и за четвърти за годината.

Димитров спечели титлата в Бризбън, като победи Холгер Руне в мача за трофея, а после загуби такива от Юго Умбер в Марсилия и Яник Синер в Маями.