Виктория Томова няма да бъде част от основната схема на Мастърс турнира в Маями.

Първата ни ракета отпадна във втория кръг на квалификациите след поражение с 2:6, 3:6 от швейцарката Виктория Голубич.

Двубоят продължи точно 62 минути, а българката не успя да окаже особена съпротива на Голубич, която се намира с 10 позиции зад Томова в ранглистата със 116-ото си място.

Още в началото на мача швейцарката спечели четири последователни гейма, поведе с 4:0 и за нея след това бе лесно да затвори сет с 6:2.

Във втория сет Вики Томова отново изостана, но върна един пробив, за да изравни за 3:3.

За съжаление след това и трите гейма отидоха в сметката на Голубич, с което тя си заслужи победата в мача.

Все пак Вики Томова запазва шансове да попадне в основната схема като "щастлив губещ", защото е тенисистката с най-висок ранкинг, отпаднала във втория кръг на квалификациите. Надеждите й обаче минават през отказване на нейна колежка.