Бившият номер 7 в световната ранглиста Ришар Гаске продължава без загубен сет на турнира по тенис от сериите АТП 250 в София.

34-годишният французин направи 11 аса и надделя над италианеца Салваторе Карузо със 7:6(4), 7:5 след почти два часа игра в зала "Арена Армеец" и достигна до първия си полуфинал в Тура за сезона.

49-ият в световната ранглиста спечели оспорвания първи сет в тайбрек, в който стигна до обрат от 1:3 точки, след като взе шест от следващите седем разигравания.

Във втората част той реализира първи пробив за 4:2, а при 5:3 сервираше за мача, но 82-ият в класацията на АТП успя да върне пробива, а след това и да изравни. Гаске, обаче, успя отново да спечели подаването на съперника си в 12-ия гейм, с което триумфира.

Така за място на финала французинът, който има 15 титли в кариерата си, ще се изправи срещу канадеца Вашек Поспишил, който по-рано днес елиминира шестия поставен Джон Милман от Австралия с 6:3, 6:2.