Невероятната приказка на 15-годишната Кори Гоф продължава с пълна сила на "Уимбълдън".

Американската тийнейджърка постигна страхотен обрат над Полона Херцог от Словения и победи с 3:6, 7:6, 7:5.

Успехът прати Кори Гоф в четвъртия кръг на турнира, а това е нейният дебют в основната схема на Голям шлем.

Тя вече взе скалпа на петкратната шампионка Винъс Уилямс, на Магдалена Рибарикова от Словакия, а днес ред бе и на Полона Херцог от Словения.

Нищо обаче не предвещаваше подобен развой до средата на втория сет.

Херцог, която е №60 в света и няма значими успехи, но пък има далеч повече опит, успя да спечели сета с 6:3.

При това го стори сякаш безпроблемно. Пропуснат брейкбол в началото, пробив в седмия гейм, и втори такъв, при това на нула в деветия последен гейм.

Младата Кори Гоф изглеждаше объркана, а и това бе първи мач за нея на легендарния централен корт на "Уимбълдън".

Вторият сет започна с ранен пробив за Херцог и тя уверено контролираше събитията, за да докара нещата до 5:3 и сервис в своя полза.

Резултатът в гейма стана 40:30 - мачбол за Херцог. В този момент обаче всичко се преобърна.

Кори Гоф заигра като истинска шампионка и проби. Спомогна и глубавото решение на Херцог да спре играта и да иска "ястребово око" за топка, която мислеше, че е аут. Тя обаче бе вътре, а словенката всъщност можеше да я отиграе, но спря.

Това подари брейкбол на Гоф и американката се възползва.

Стигна се до драматичен тахбрек, който 15-годишната тийнейджърка измъкна с 9:7.

Решителният трети сет бе не по-малко драматичен. Гоф поведе с пробив, но Херцог изравни.

Нещата сякаш отново отиваха към тайбрек, когато младата американка докара 12-ия гейм до 40:40, взе предимство и реализира първия си мачбол.

7:5 в третия сет и място в четвъртия кръг.