Александър Зверев ще е съперникът на Григор Димитров в осминафиналите на "Ролан Гарос".

Германската звезда постигна много трудна победа срещу Франсес Тиафо в снощния мач на "Филип Шатрие" след обрат и 3:1 сета - 3:6, 7:6(3), 6:1, 7:6(5) за 3 часа и 45 минути игра.

Зверев престоя доста повече време на корта от Димитров и трябваше да преодолее трудно начало, в което американецът игра по-добре и спечели първия сет след два късни пробива.

Във втория Тиафо се върна след пробив пасив и спасичетири възможности за такъв преди да се стигне до тайбрека. Там в края изглеждаше, че е ощетен след една топка около линията, която не бе проверена от съдията. Зверев взе тайбрека със 7:3.

Тиафо постигна пробив в началото на третия сет, но след това се срина и загуби шест поредни гейма.

В четвъртия отново подобри играта си и при 5:3 бе на гейм от това да вкара мача в пети сет, но не успя и допусна рибрейк. Стигна се до нов тайбрек, в който Зверев показа по-здрави нерви и спечели със 7:5 точки.

В понеделник той ще играе за пети път срещу Григор Димитров, като има до момента 3 победи и 1 загуба. Единствената им среща на клей дойде в Рим през 2016-а, когато Зверев спечели с 2:0 сета.

Другите резултати от деня:

Каспер Рууд (Норвегия) - Жан Жижен (Китай) 4:6, 6:4, 6:1, 6:4

Йошихито Нишиока (Япония) - Тиаго Зейбот Вилд (Бразилия) 3:6, 7:6, 2:6, 6:4, 6:0

Томас Ечевери (Аржентина) - Борна Чорич (Хърватия) 6:3, 7:6, 6:2

Николас Джари (Чили) - Маркос Жирон (САЩ) 6:2, 6:3, 6:7, 6:3

Холгер Руне (Дания) - Дженаро Оливиери (Аржентина) 6:4, 6:1, 6:3

Франсиско Серундоло (Аржентина) - Тейлър Фриц (САЩ) 3:6, 6:3, 6:4, 7:5