Родният шампион "Лудогорец" завърши наравно 1:1 в гостуването си на босненския първенец "Жрински" (Мостар) и с общ резултат 2:1 продължи към плейофната фаза на Лига Европа.

Разградчани останаха последният роден участник в европейските клубни турнири, а техен съперник на последното стъпало преди груповата фаза ще е грузинският шампион "Торпедо" (Кутаиси).

Мачът между "Лудогорец" и "Жрински" със сигурност не бе от най-атрактивните, като двата тима рядко създаваха нещо интересно пред двете врати.

Българският тим използва мъдро преднината си от първия мач и изчакваше възможностите си, докато домакините от "Жрински" така и не успяха да стигнат до чисто голово положение.

Попадението за разградчани бе дело на Клаудиу Кешеру в 24-та минута, а босненският тим изравни в последната минута след кошмарна грешка на вратаря Хорхе Броун.

До голът за "Лудогорец" се стигна, след като Марселиньо нахлу в наказателното поле, елиминира противников бранител и подаде към Кешеру, който стреля без да се бави.

Ударът на румънеца срещна крак на босненски бранител и влетя във вратата, заблуждавайки стража Антонио Солдо.

Десет минути преди гола Кешеру пропиля добро положение, стреляйки неточно след хубав пас на Вандерсон, а в края на първата част румънският голмайстор като по чудо не направи резултата 2:0.

Той получи отличен пас от Върджил Мисиджан, но от 2 метра стреля право в тялото на хвърлилия се Солдо.

През втората част футболните моменти отново бяха малко, като предимно преобладаваше битката на тежкия терен в Широки Брег, където се играеше мачът.

Най-доброто положение се откри пред Вандерсон, който излезе очи в очи с вратаря, но се забави и първият му удар бе блокиран, а добавката изчистена с глава от голлинията на босненския тим.

В края мачът се доиграваше, а разсеяният Хорхе Броун не се справи с изчистването на топката и Неманя Бибия я вкара във вратата му, но това нямаше никакво значение за крайния изход от сблъсъка.

Така без особено да блести"Лудогорец" свърши своята работа и е на крачка от участие за пети път в груповата фаза на европейски клубен турнир.