Матей Казийски беше най-резултатен в срещата с 14 точки и има основна заслуга за успеха на световния клубен шампион. Неговият съотборник Николай Учиков се появи за малко в игра през втория гейм.

Итас Диатек продължава да води в класирането с 37 точки.

В друга среща от кръга Бре Банка Ланути (Кунео) с Цветан Соколов в състава си спечели с 3:0 (25:23, 25:21, 40:38) срещу Андреоли (Латина). Българският национал завърши с 15 точки за победителите, които се намират на четвърти място в Серия А1 с 29 точки.

Марми Ланца (Верона) и Светослав Гоцев записаха десета поредна загуба в шампионата. Този път Верона падна с 0:3 (25:27, 21:25, 11:25) от Перуджа, а Гоцев завърши с 6 точки. Марми Ланца се намира на предпоследното 11-о място в класирането.

Кастелана Гроте и Виктор Йосифов спечелиха с 3:1 (27:25, 23:25, 28:26, 25:20) срещу Каза (Модена). Българският център се отличи с 19 точки за победителите. До момента Кастелана Гроте е на девето място с 14 точки, предаде БТА.