Италианският тим, воден от българския специалист Радостин Стойчев, спечели убедително реванша с 3:0 (25:19, 25:18, 25:12), но след загубата в първата среща преди седмица в Москва с 2:3 (21:25, 23:25, 25:20, 25:17, 12:15), според правилата, двубоят трябваше да бъде решен със златен гейм. В него руснаците показаха по-здрави нерви и спечелиха с 15:12, а с това оформиха сензационния си успех над фаворита.

Тренто доминираше в реванша и не даде никакви възможности на съперника в първите три гейма, които взе за малко повече от час. В решаващата допълнителна част обаче Динамо рано взе добър аванс от 7:3 точки. Тренто опита обрат и стигна до 9:10, на за повече италианците нямаха сили.

Павел Круглов завърши с 18 точки за руснаците, 7 от които в златния гейм. За домакините Османи Хуанторена реализира 16 точки, Ян Щокър добави 14, а Матей Казийски се отличи с 12 точки. Другият българин в състава на Тренто Николай Учиков не взе участие в мача.

"Знаехме, че златният гейм е много рисков и за съжаление нашите опасения се превърнаха в реалност. Златният гейм е въпрос на късмет, но все пак този късмет трябва да бъде подплатен и с добра игра. Той не идва, когато просто чакаш съперника си да сгреши. Динамо заслужи победата, защото игра по-интелигентно от нас. Трябва да приемем тази загуба и да дадем всичко от себе си в оставащите ни срещи до края на сезона", коментира разочарованият Стойчев след мача.

В топ 6 Динамо Москва ще срещне защитаващият титлата си Рубин Казан, който победи като домакин в реванша германския Берлин Волей с 3:2 (25:15, 21:25, 28:30, 25:13, 16:14).

Българският национал Цветан Соколов беше най-полезен при успеха на Кунео с 3:1 (25:16, 25:21, 24:26, 25:16) над гостуващия Любляна. Соколов завърши с 25 точки и помогна на италианците да се класират в топ 6 след втори успех над словенците.

Следващият съперник на Кунео ще бъде друг италиански тим Лубе Банка Мачерата, който отстрани полския Ржешов също след 3:1 (25:23, 25:17, 23:25, 25:18).

Турският Аркас също поднесе изненада след успех с 3:2 (25:14, 21:25, 25:22, 18:25, 20:18) над Скра Белхатов (Полша) като гост и победа с 15:12 в решаващия златен гейм. В топ 6 съперника на турците ще бъде друг полски тим Кедзерджин, който отстрани белгийския Нолико след 3:2 (22:25, 25:18, 18:25, 33:31, 15:13) в реванша, предаде БТА.