Четирикратният световен клубен шампион Тренто (Италия) изненадващо отпадна от руския Динамо Москва на осминафиналите (топ 12) на Шампионската лига по волейбол. Италианският тим, воден от българския специалист Радостин Стойчев, спечели убедително реванша с 3:0 (25:19, 25:18, 25:12), но след загубата в първата среща преди седмица в Москва с 2:3 (21:25, 23:25, 25:20, 25:17, 12:15), според правилата, двубоят трябваше да бъде решен със златен гейм. В него руснаците показаха по-здрави нерви и спечелиха с 15:12, а с това оформиха сензационния си успех над фаворита.  Тренто доминираше в реванша и не даде никакви възможности на съперника в първите три гейма, които взе за малко повече от час. В решаващата допълнителна част обаче Динамо рано взе добър аванс от 7:3 точки. Тренто опита обрат и стигна до 9:10, на за повече италианците нямаха сили.  Павел Круглов завърши с 18 точки за руснаците, 7 от които в златния гейм. За домакините Османи Хуанторена реализира 16 точки, Ян Щокър добави 14, а Матей Казийски се отличи с 12 точки. Другият българин в състава на Тренто Николай Учиков не взе участие в мача.  “Знаехме, че златният гейм е много рисков и за съжаление нашите опасения се превърнаха в реалност. Златният гейм е въпрос на късмет, но все пак този късмет трябва да бъде подплатен и с добра игра.