"Червените" стигнаха до мача за трофея, след като в полуфинала победиха КВК Габрово с 3:1 (25:23, 25:23, 19:25, 29:27) в габровската зала Орловец, предаде bgvolleyball.com

"Армейците" изнесоха нагледен урок на габровци за шампионски дух, като преклониха съперника, който бе подкрепян от повече от 800 зрители в своята зала. Домакините пък в стремежа си за исторически финал прегоряха, като не можаха да покажат истинските си възможности. В четвъртата част те имаха няколко възможности да затворят гейма и да докарат мача до тайбрек, но не успяха, като все пак местните фенове ги изпратиха с аплодисменти.

В другия полуфинал шампионът Марек Юнион-Ивкони (Дупница) надви в инфарктен мач Нефтохимик с 3:2 гейма (23:25, 25:27, 25: 21, 25:22, 15:12 ). Решителен за изхода на мача се оказа третия гейм, който дупничани успяха да вземат и да дадат начало на обрата, съобщи ТопСпорт.