Шампионът Марек Юнион-Ивкони (Дупница) започна с победа новия сезон в Суперлигата, след като в мач от втори кръг се наложи с 3:0 (30:28, 25:17, 25:21) над Левски Бол (София) в зала Христо Ботев. Както е известно,  двубоят на Марек от първи кръг срещу Пирин (Разлог) бе отложена заради участието на дупничани в Шампионската лига. Сините пък записаха първо поражение след победата в Добрич преди седмица. Старши треньорът на Левски Джузепе Лорицио започна със състава, на който залагаше през подготвителния период и като резерви останаха високите братя Василий и Цветан Петрови. Треньорът на Марек Найден Найденов също не изневери на титулярния си тим, пише bgvolleyball.com. Домакините от Левски първи успяха да направят разлика от три точки, с която се оттеглиха на първата техническа пауза. Шампионите обаче подобриха значително блокадата си и това даде резултат, след като поведоха с 15:13. Играчите на Марек вече виждаха как взимат първия гейм, но силна серия на капитана на Левски Христо Цветанов от сервис направи частта маратонска. В крайна сметка шампионите взеха своето след оспорвано 30:28. Във втория гейм играчите на Найден Найденов имаха далеч по-малко проблеми и успяха да се откъснат с 18:12, а след това и да поведат с 2:0. Третата част бе доста оспорвана, като никой от двата отбора не се откъсна, а при първата техническа пауза Левски Бол поведе с 8:7. След това обаче дупничани успяха да обърнат и да вземат гейма в свои ръце. Топ реализатор на двубоя стана Венелин Кадънков от гостите, който заби 20 точки (2 блокади, 53 % в нападение), а 9 добави Станислав Величков (1 ас, 2 блокади, 43 % в атака), който се появи като резерва. Суперлига, втори кръг, резултати: Арда – Дунав 3:0 (25:14, 25:21, 25:16) Монтана – Добруджа 07 3:0 (25:20, 25:13, 25:16) Пирин – Славия 3:2 (25:18, 18:25, 20:25, 25:23, 15:9) Нефтохимик 2010 – Ботев 3:1 (25:15, 20:25, 25:10, 25:17) ЦСКА – Габрово 3:1 (25:23, 25:22, 22:25, 25:23) Левски Бол – Марек Юнион-Ивкони 0:3 (28:30, 17:25, 21:25)