Монтана допусна втора поредна загуба в Суперлигата, след като отстъпи с 2:3 като домакин на ЦСКА, предаде кореспондентът на Novsport.com. Срещата изгледа първият български европейски шампион по мотокрос Иван Петров. Монтачани започнаха зле в началото и в края на първия гейм и логично го загубиха с 21:25. Във втората част двете технически прекъсвания дойдоха при резултат 8:3 и 16:12 за домакините, за да ликуват отново столичани накрая - 25:19. Ст. треньорът на Монтана Северин Димитров направи няколко промени в състава, което даде резултат и изпрати двубоя в тайбрек. Той тръгна точка за точка, но гостите отново проявиха характер и го затвориха с 15:12. След победната точка волейболистите на ЦСКА отидоха да поздравят голямата група свои привърженици, които с подкрепата си ги накараха да се чувстват като у дома си в зала „Огоста”. Почти целият футболен отбор на Монтана, начело с изп. директор на клуба Румен Панайотов и ст.