Мъжкият национален отбор на България по волейбол победи Испания и във втората контрола помежду им, играна във Вършец.

"Лъвовете", водени от Николай Желязков, надиграха съперника с 3:0 (25:20, 25:21, 25:18), а след това спечелиха и допълнителните два гейма, които се изиграха по договорка между тимовете - 25:20 и 16:14. Във вторник България спечели и първата контрола с испанците, отново във Вършец - 3:1 плюс успех и в допълнителния пети гейм.

Селекционерът използва почти същия състав като във вчерашния двубой. Стартираха Сеганов, Аспарухов, Гоцев, Парапунов, Св. Иванов, Грозданов и либерото Владислав Иванов.

Мартин Атанасов се включи в проверката вместо отсъстващия Денис Карягин, който се присъедини към отбора до 22 години, който започва участието си в евроквалификацията в София от четвъртък.

Най-резултатен за българите бе Светослав Иванов с 19 точки, Аспарух Аспарухов реализира 17.

Националите продължават подготовката си за Лигата на нациите, където стартират участие на 7 юни с мачове в Канада срещу Сърбия, Германия домакините и Полша.

От 21 юни сме домакини в София на Иран, Австралия, САЩ и Бразилия.