България ще играе срещу Франция на осминафинал на Евро 2023 във волейбола при мъжете, след като във вторник вечер не успяхме да вземем необходимите два гейма срещу Словения (0:3) и да избегнем среща с един от най-големите фаворити за титлата.

Олимпийският шампион пристигна тази нощ във Варна, веднага след последния си мач в група D в Израел, за да се подготви максимално добре и бързо за осминафинала. Сблъсъкът на българите с "петлите" ще е в петък от 20:30 часа в морската ни столица, а букмейкърите не определят за голям аутсайдер като ставки, независимо от домакинското предимство.

Франция е в звезден състав, а амбициите на отбора са ясни - място във финалната четворка и атака на златото. Нашият отбор не е особено убедителен дотук, като остана четвърти в своята група В, записвайки две победи и три поражения. Очакванията бяха доста по-различни, особено при условие, че играем пред родна публика.

След загубата от Словения, селекционерът Пламен Константинов обаче запази спокойствие и някаква нотка на оптимизъм:

"Силно се надявам, че ще влезем в осминафинала срещу Франция с инерцията от този мач - каза треньорът на България. - Загубата винаги тежи. Всеки, който се интересува от волейбол обаче, видя играта. Самите състезатели усетиха, че се представиха както трябва. Това няма как да не добави увереност. Хубаво е, че влизаме в елиминационната фаза с такъв двубой.

Малките детайли правят разликата между добрите и шампионските отбори. Те са най-важните. Те са завършващата фаза в играта на един тим. За съжаление те идват последни при изграждането на отбора.

Ако играем така, за мен това е положителен сигнал. Всички предпочитат да направиш грозна победа пред красива загуба. Но това е повече за феновете, които са дошли в залата. Нас ни радва и играта. Мен особено много. Дано съхраним тази игра и за осминафинала.

Не е лесно да се играе срещу силни отбори. За мен няма значение къде ще направиш голямата крачка - дали на осминафинал или четвъртфинал. Може да се окаже предимство.

Французите ще дойдат, ще видим как ще привикнат към залата. Все пак има някои особености и дано това е в наша полза. Но само това няма как да разчитаме, за да победим настоящия олимпийски шампион."