Голяма вечер имаха Александър Николов, новата звезда на българския волейбол, и Джанлоренцо Биенджини - който пък ще встъпи в длъжността си селекционер на националите ни след няколко месеца.

Техният клубен отбор Лубе Чивитанова победи като гост Халкбанк Анкара с 3:1 в първи четвъртфинал от Шампионската лига и направи решаваща крачка към полуфиналите.

Лубе победи след 21:25, 21:25, 27:25 и 22:25 в отделните геймове, а Николов записа 17 точки. Същият актив за победителите има Марлон Янт, а Нимир от домакините бе най-резултатен в срещата с 27 точки.

ВИЖТЕ ВИДЕО С ТОЧКИТЕ НА АЛЕКС ЗА ПОБЕДАТА>>>

Победата означава, че Николов, Биенджини и компания са съвсем близо до най-силните четири в Европа. Трябва им победа с какъвто и да е резултат или дори загуба с 2:3 гейма у дома в реванша на 28 февруари.

А дори при 0:3 или 1:3, Лубе няма да отпадне, а ще иде на "златен гейм".

Другите двойки в четвъртфиналите (първите мачове са късно днес и утре):

Берлин Волейс (Германия) - Трентино (Италия)

Пиаченца (Италия) - Ястржебски (Полша)

Лас Палмас (Испания) - Зиратбанк (Турция).

Лубе ще играе с победителя от Берлин и Трентино, ако се класира за полуфиналите.