Българският национален отбор по волейбол стартира турнира Лига на нациите със загуба 0:3 гейма (21:25, 24:26, 14:25) срещу олимпийския шампион Франция в Анталия.

Това беше официален дебют за новия италиански селекционер Джанлоренцо Бленджини начело "лъвовете", след като той наследи на поста освободения Пламен Константинов.

България изигра силен първи и втори гейм, в които при малко повече късмет можеше и да спечели поне един от тях, но класата на французите си пролича и те оправдаха ролята си на голям фаворит.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖ ТУК >>>

В младия състав на българите много силен мач направи Симеон Николов, а няколко грачи дебютираха с националната фланелка.

В първия гейм мачът вървеше равностойно до 17:17, а след това французите поддържаха крехка разлика от 1-2 точки, като в крайна сметка след 20:22 бяха безгрешни и затвориха частта.

Вторият беше най-силен за българите. Изостанахме с 4:9, но серия от четири поредни точки ни върна в играта, а след това и изравнихме при 11:11. Отвори се нова разлика, но нова серия от три точки ни приближи. Дори стигнахме до 22:23 в тази част, а после и до 24:24. Брейк точка на французите обаче им даде солиден аванс в мача.

В третия гейм "петлите" бързо показаха, че са по-класния и обигран отбор и направиха разлика от 9:2. В целия гейм нашите само веднъж успяха да направят две поредни точки - за 13:21 и 14:21. В крайна сметка логично загубиха частта тежко.

Най-резултатни за България бяха Симеон Николов, Димитър Димитров и Илия Петков с по 7 точки. Шест добави капитанът Алекс Грозданов. За Франция Жан Патри отбеляза 12 точки, а 11 добави Бартелеми Шинениезе.

Днешният мач откри Лигата на нациите при мъжете. За нашите предстои дуел с Канада в петък от 14 часа. В събота играем със САЩ, а в неделя с Нидерландия.