САЩ победи Бразилия с 3:1 гейма в голямото дерби на четвъртфиналите във волейболната Лига на нациите при мъжете, които започнаха снощи.

Победата за американците дойде след 20:25, 25:22, 25:23, 25:17 в отделните части.

Така шампионът от миналата година Бразилия беше детрониран и съвършено нов отбор ще триумфира с титлата, тъй като в двете издания преди това я вдигна отборът на Русия, който сега е наказан.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖ ОТ МАЧОВЕТЕ >>>

Американците спечелиха дербито след 17 точки на Тори Дефалко, а 18 на Йоанди Леал не стигнаха на южноамериканците.

На полуфиналите САЩ ще играе с победителя от мача Полша - Иран, който ще се играе тази вечер.

За тази фаза се класира и домакинът на финалния турнир Италия след 3:1 над изненадващия четвъртфиналист Нидерландия. Юри Романо реализира 16 точки за победителите, които ще срещнат Франция или Япония на полуфинал.

А въпросните полуфинали са в събота, докато в неделя са мачовете за трето място и за титлата.