Националният отбор по волейбол на България за юноши до 18 години се класира за финалната четворка на европейското първенство в Грузия.

Тимът на треньора Виктор Карагьозов победи категорично Германия с 3:0 (25:21, 25:16, 25:20) в последния си мач от групата в Тбилиси. С успеха младите ни "лъвчета" имат баланс от четири победи, една загуба и 13 точки.

Те временно оглавиха класирането, след победата на Италия с 3:1 над Полша, останаха втори след "скуадра адзура". Това промени името на съперника в полуфиналите - ще срещнем Франция като първи в другата група, а италианците ще играят срещу втория Сърбия.

Полуфиналните срещи на Евроволей 2022 са в събота от 16,00 и 18,30 часа българско време.

Съвсем не маловажно е, че мястото в четворката на най-добрите тимове на континента автоматично дава квота на отбора ни за световното първенство в тази възраст.

Днес българите доминираха изцяло и стартираха ударно с 6:1 в първия гейм, за да го затворят на 21. Чак в третата част имаше игра точка за точка до 17:17, след което нашите се откъснаха с 21:17.

Това бе достатъчно и България спечели чиста победа за 65 минути игра.

Най-добър реализатор за победата стана Кристиян Титрийски с 8 точки. Стелиян Делибосов добави 7 точки за успеха.