България записа първа победа след четири загуби в Лигата на нациите по волейбол при мъжете. Пред шумната публика в софийската зала "Арена Армеец" нашите сломиха Иран с 3:0 (25:19, 25:23, 26:24), а с това изпълниха задача №1, поставена от селекционера Николай Желязков - поне един успех пред родна публика, въпреки че съставът е много подмладен и липсват няколко основни играчи.

И то, получи се хубава победа. Особено силно впечатление направиха Александър Николов с неговите 20 точки и убийствени атаки по диагонала, Мартин Атанасов (14 т.), който хвърляше бомби от начален удар и постигна четири аса, както и Светослав Гоцев в центъра, блокирал немалко ирански нападения.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖ ОТ ПОБЕДАТА>>>

Стартирахме с убедителен гейм, преди вторият да се завърже истински и да стигнем до 20:23, като изглеждаше, че шампионите на Азия, участници на последните Олимпийски игри в Токио, ще изравнят за 1-1.

Но тогава Атанасов застана на сервис и прати снаряд след снаряд в полето на иранците, които нямаха отговор.

В третия гейм гонитбата бе ожесточена и при 24:23 си помислихме, че сме спечелили мача. Атака на Атанасов бе пратена в аут от блока на съперника, но той оспори и видеоповторенията показаха, че топката е закачила българския волейболист.

Но и това не сломи нашите психологически, те взеха следващите две точки и затвориха срещата.

Това е и първа победа за Ники Желязков в официален мач като селекционер на България.

До неделя ще имаме още три мача в "Арена Армеец", като всички те са от 20 часа и ще се предават по MAX Sport 3 HD. Разбира се, надеждите са още повече хора да подкрепят подмладения и надъхан български тим.

В петък срещаме Австралия, в събота играем със САЩ, а в неделя - с Бразилия.

С един успех и 4 поражения, имаме вече пет точки в Лигата на нациите.